שיתוף פעולה

במהלך שנות עבודתי ומניסיון חיי למדתי, שאחד הערכים החשובים בחיים הוא 'שיתוף פעולה'. זהו צמד מילים שאוגד בתוכו המון משמעויות: נתינה וקבלה, ויתור, תלות ועצמאות, יחד ולחוד, אהבה - כל אלו ועוד נכונים, לדעתי, לכל אדם באשר הוא ובכל מערכת יחסים באשר היא: בין בעל לאשתו, בין ילד להוריו, בין אחים, בין חברים.

 

כשאנו הופכים להורים שיתוף הפעולה צריך, לדעתי, להנחות אותנו בכל דרכי החשיבה והפעולה שלנו. הוא החל כשבחרנו בבן זוגנו להיות לנו פרטנר לחיים המשותפים, כאשר איחדנו את שתי מציאויות חיינו ומצאנו, לאט-לאט, את הפשרה ביניהם, את הדרך שלנו לשתף פעולה אחד עם השנייה, כדי שנוכל לחיות יחד; הוא המשיך בדרך שהיא תמצית החיים – פגישת הזרע שלך עם הביצית שלך והתוצאה המשותפת שלהם הוא האדם אשר את נושאת בתוכך. בזה מסתכם, לדעתי, הכל.

 

שיתוף פעולה הוא דבר שמלווה אותנו בכל דרכנו בחיים ולדעתי הוא מקבל משנה תוקף בלידה, שם אנו חווים כל מיני שיתופי פעולה: שיתוף פעולה בין בני הזוג, בין האם לתינוקה, בין הזוג לדולה, בין הדולה לצוות חדר הלידה, בין הזוג לצוות חדר הלידה, ובינינו לבורא העולם.

 

להיות הורה זה קודם כל ההכרה, שהרבה פעמים מעוררת בנו פחד, שהנה אנו הופכים להיות אחראים על חייו של אדם נוסף מלבד עצמנו. תלות ומסירות עוטפים אותנו ואנו נשאבים לתוך מציאות חיים שונה מכל דבר שהכרנו ועם זאת מלווה אותנו ההרגשה כאילו חווינו זאת מאז ומעולם...

 

וההכרה הנוספת, שבאה לעיתים מאוחר יותר, היא שכמה שנגן על התינוק שלנו, נאהב אותו יותר מכל דבר אחר, נעניק לו את ה כ ל – עדיין, לא הכל בידיים שלנו. עם עובדה זו לא תמיד קל לנו להשלים וההכרה בה היא חלק מההוויה שלנו כהורים, חלק מתהליך ההתבגרות שכל אחד מאיתנו עובר כשהוא הופך להורה. בדרך של שיתוף פעולה בין ההורים, הכלה והבנה הדדית נוכל ביתר קלות לקבל עובדה זו ולדעת שאנו פועלים יחד על מנת ליצור עבור ילדנו מציאות שבה יחושו אהובים, מוכלים ומושלמים בדיוק כפי שהם.

 

את עקרון שיתוף הפעולה החלטתי ליישם גם בחיי האישיים. בעלי ואני הכרנו עוד בתקופת התיכון, כשהמכנה המשותף בינינו היה המוסיקה. לימים נעשינו זוג והתחתנו וכל אחד מאיתנו פנה לחפש אחר ייעודו המקצועי בחיים, אך למרות שנראה היה שכל אחד פנה לדרך אחרת, למעשה שיתוף הפעולה בינינו נמשך, גם מתחת לפני השטח, כששנינו פנינו לנפש האמנותית שלנו ומשם צמחנו – שנינו ביחד וכל אחד לחוד.

 

כיום שיתוף הפעולה המקצועי בינינו בא לידי ביטוי, בין היתר, ברעיון ייחודי המשתף את שני העסקים שלנו ונותן אפשרות ביטוי לכל אחד מאיתנו בנטיות ליבו ובכישרונותיו: בעלי, לירן, הוא צלם אמנותי. הוא עוסק בצילום על גווניו השונים: צילומי אירועים, צילומי סטודיו, צילומי נוף וטבע דומם וצילומי היריון והורות. ואני, ליטל - מנטורית להורות. מלווה את בני הזוג משלבי ההיריון דרך הלידה וראשית ההורות. עוזרת לכם למצוא את המכנה המשותף שלכם כבני זוג, כהורים, כבני אדם, באותה חוויה מופלאה, משנה חיים.

אנו מציעים לכם חבילה יוצאת דופן, הכוללת:
  1. פגישת היכרות (ללא תשלום) עמי, כמנטורית. בפגישה זו אספר לכם מעט על עצמי, על תחום ההתמחות שלי ועל התחומים השונים בהם אוכל להיות לכם לעזר.
  2. תמיכה טלפונית בכל שאלה המתעוררת במהלך תקופת ההיריון-לידה-ראשית ההורות, תוך מתן תמיכה רגשית ומענה לשאלותיכם.
  3. אפשרות בחירה באחד או יותר מההדרכות שאני מציעה:                              1) קורס הכנה ללידה קבוצתי (עד 5 זוגות) או קורס הכנה אישי, המותאם   לידע שברשותכם ולצרכים האישיים שלכם.                                                    2) הכנה רגשית ללידה ולהורות.                                                                  3)ליווי לידה (דולה)                                                                                    4)"תינוק בא הביתה"                                                                             5) הדרכת הנקה.                                                                          
  4. ולבסוף - הדובדבן שבקצפת - תצלומי משפחה עם הרך הנולד.

 

 

אנו בטוחים שתיהנו משיתוף הפעולה שיצרנו, שמשלב יכולות עם נתינה ואהבה.